Odwrócone szczęście

Jednym z noworocznych zwyczajów, jest pisanie znaków, mających przynieść szczęście. Jednym z najbardziej oczywistych to 褔 (fu) czyli właśnie szczęście. Aby wszystko odbyło się jak najbardziej pomyślnie, warto zadbać o detale. Dobrze jeśli kartka będzie czerwona, a tusz/farba będzie złota. To przyciąga dobrobyt. Najlepiej jak znak pisany jest na kwadratowej kartce, jednak obróconej o 45 stopni (na zasadzie rombu). Gdy już przygotujemy ten magiczny symbol, warto dokonać jeszcze jednego manewru. O ile poprawną pisownią, jest powyżej przytoczony chiński znak, najlepiej jeśli powiesimy go do góry nogami. Oznaczać będzie to zaklinanie szczęścia, by się odwróciło na lepsze.

Tak przygotowany znak, najlepiej powiesić na stronie zewnętrznej drzwi wejściowych do mieszkania, lub domu. W ostateczności, na stronie wewnętrznej.

Innym, o szerszym znaczeniu, jest znak 春 (chun) , czyli po prostu „wiosna”, oznaczający Święto Wiosny – nic innego jak Chiński Nowy Rok. Ten znak też ma przynieść wiele pomyślności – i jego wieszanie, jest bardzo dobrze widziane.

Jeśli ktoś, ma poważne powody, by przywoływać jeszcze więcej szczęścia, można jeszcze ubezpieczyć się, wieszając znak 满 (man), który ma przyciągać, spełnienie i wszelką pomyślność.

Co jak, co – u progu nowego chińskiego roku (26 stycznia), życzę wszystkim wszelkiej pomyślności – niezależnie od dopełnionych bądź nie, obowiązków wieszania noworocznych zaklinaczy.

Share on Facebook

Zostaw komentarz