Przesilenie wiosenne

Może będzie nudny wpis, bo w dużej mierze pozwolę sobie w tej niecierpiącej zwłoki wiadomości, rozprawiać o pogodzie, ale teraz to właśnie ten czynnik, stara się dyktować tryb życia. Może teraz po południu, w małym stopniu słońce raczyło zaszczycić Szanghaj swoją obecnością, ale rano pogoda prezentowała się równie fatalnie jak wczoraj.

Szaro, mgliście i chłodno, niecałe 13 stopni. Trzeba jednak powiedzieć, że przy tutejszej wilgotności powietrza, to bardzo nieprzyjemna temperatura (65%). Te wrażenia potęguje moje (znowu zarzucone baterią leków) przeziębienie. Staram się na zmianę odpoczynkiem leczyć bakcyla i nadrabiać stracony czas z zajęć. Przez to dzień i kawałek nocy wyglądał w kratkę, raz sen, raz herbata i zmasowany atak lekami. Żeby nie robić z siebie obłożnie chorego, postanowiłem, nie korzystać z dostarczenia zakupów do pokoju (tak wiem, urocze te nowe koleżanki) tylko wybrałem się zjeść coś ciepłego i kupić coś na później.

Biedni zaczepiacze (ci sami, zegarkowo-torebkowi), też jacyś niemrawi. Nie mówię nawet o tych kilku co z obowiązku wypalą z tym specyficznym akcentem „watch, bags…”, co dzisiaj brzmiało zupełnie bez przekonania, ale niektórzy w ogóle odprowadzają potencjalnych klientów zblazowanym wzrokiem.

Trudno się dziwić, w taką pogodę na granicy przyjścia wiosny, praca jakoś przelatuje przez ręce. W tym konkretnym wypadku, przez ręce lecą ślicznie podrabiane Rolexy, z bezużytecznymi mechanizmami, lub torebki prawie jak od Coco Chanel.

Na koniec tylko krótko z cyklu ogłoszeń parafialnych: Dzięki Idze, dowiedziałem się, że były problemy z odzyskiwaniem haseł i formularzem kontaktowym. Według przeprowadzonych testów, hasło powinno się wysyłać – być może była to kwestia dużych i małych liter. Formularz natomiast nie wiedzieć czemu, wziął fajrant i uparł się, że nie będzie służył do kontaktu ze mną. Nowy formularz kontaktowy posiada arcy-skomplikowaną zagadkę zastawioną na spamujące boty, tak więc proszę się uzbroić w zdolności krzyżówkowicza :) Po serii wyczerpujących testów, wygląda na to, że działa. Będę wdzięczny, za informacje o wszelkich błędach na stronie! Pozdrawiam.

Share on Facebook

Zostaw komentarz