Testy (tudzież awarie) przed EXPO

Najwyraźniej, w ramach próby generalnej przed EXPO, sprawdzane są pewne rozwiązania na łączach internetowych. Otóż działają strony lokalne i dosyć specyficzne strony zagraniczne (jak np. tenże blog), jednakże nie działają np. wyszukiwarka Google (po niedawnych perturbacjach i emigracji z Chin, do dzisiejszego wieczoru działała wersja z Hong Kongu), strony newsowe zagraniczne, ale o dziwo – po raz chyba pierwszy w historii nas doceniono – także strony newsowe polskie. Być może test jest krótkotrwały, ale podobny brak dostępu, zarejestrowano wedle relacji znajomej, także w Xiamen na południu.

Pozostaje żywić nadzieję, że to wcale nie żadne testy, np. nowego szerzej zakrojonego ograniczenia dostępu do pewnych treści, a jedynie awaria któregoś z punktów przekaźnikowych i nie jest to wcale, żadne działanie celowe. Poinformuję o dalszych obserwacjach (jeśli chiński Wielki Mur pozwoli, ups… pardon – jeśli awarie pozwolą).

Share on Facebook

Komentarze (3) do wpisu 'Testy (tudzież awarie) przed EXPO'

  1. Generalnie awarie zniknęły w większości. Działa już wyszukiwarka Google (ta z dopiskiem z Hong Kongu), ale jeden polski serwis newsowy cały czas w bezpośrednim połączeniu jest nieosiągalny.

  2. Złośliwy Paweł, oczywiście, że to awaria. Te z HK są bliżej i dlatego szybciej zostały naprawione. Polskie serwisy zapewne pojawią się jako ostatnie (bo chyba nie wzrośliśmy jakoś w rankingu bycia strategicznym partnerem?) Chociaż może zostaniemy, w sumie nasz pawilon na EXPO to taki bardzo wycinankowy jest – może się spodoba ;)

  3. Generalnie wszystko co działało wcześniej (wyłączając wcześniej i ciągle blokowane serwisy Youtube, Facebook etc.) poza, co dosyć dziwne serwisem newsowym Interia. Konkurencyjne działają. Dziwne.

Zostaw komentarz