Szanghajska kuchnia

Przybywając do Szanghaju, można przebierać w restauracjach wszelkiego sortu, w takim czy innym wydaniu. Spotkamy większość kuchni azjatyckich i w zależności od części miasta, niekoniecznie musi przeważać kuchnia chińska. Są bowiem dzielnice, gdzie większy wybór restauracji niż chińskich, będzie oferować kuchnia koreańska. Smaki europejskie najliczniej reprezentowane są przez francuskie i włoskie przybytki, ale akcentują swoją obecność także lokale, na przykład rodem z Irlandii. Jednak świetnie na rynku dają sobie radę brazylijskie lokale, czy też pozostając na południu Ameryki, kuchnia kubańska lub meksykańska. Podobno polski lokal istniał, ale jakoś nie przetrwał.

Niemniej jednak, jeśli ktoś zostaje tutaj dłużej – Szanghaj się prezentuje barwnie, na tyle, że nie można narzekać na braki urozmaiceń w diecie. Co jeśli ktoś przybywa w celach turystycznych?

Oczywisty staje się obowiązek spróbowania kuchni szanghajskiej. O to jednak nie tak łatwo. Można sięgnąć po angielską prasę w rodzaju Shanghai Daily i tam odszukać parę adresów. Istnieje jednak ryzyko, że większość klienteli będą to również turyści, tudzież ekspatrianci, co może zakrzywić trochę wrażenie, iż przebywa się w dalekim miejscu. Można też skorzystać z miejsca polecanego ot tutaj, na blogu.

Lokal nie jest największy, ani najdroższy, ale to co najważniejsze, czyli serwowane dania bardzo przypadły mi do gustu.

Nazwa lokalu to po prostu dwu-znakowa nazwa na szanghajską kuchnię „You cai” ( 侑菜 ). Znajduje się na No. 1 Yueyang Rd. przy skrzyżowaniu z Fenyang Rd. [ w wersji dla taksówkarzy: 岳阳路1 号(汾阳路口)]

Aby dopełnić szczęścia, lokal znajduje się rzut beretem, od „Blarney Stone” (wspomniany tutaj), gdzie odbywają się polskie wieczory w Szanghaju :)

Share on Facebook

Zostaw komentarz